logo

SMMMO Başkanı Yakar “Sicil affı TBMM’den geçti”

Çankırı SMMMM Odası Başkanı Hüseyin YAKAR, TBMM’den geçen SicilAffı hakkında basın açıklamasını yaptı.

Yakar, birçok işletme ile gerçek ve tüzel kişilerin beklediği sicil affının TBMM’inde kabul edilerek, yeni bir beyaz sayfanın açılmasını sağladığını söyledi.

ÇANKIRI SMMM odası Başkanı Hüseyin YAKAR, birçok işletme ile gerçek ve tüzel kişilerin beklediği sicil affının TBMM’inde kabul edilerek, yeni bir beyaz sayfanın açılmasını sağladığını söyledi. Yakar, kullandığı nakdi ve gayrinakdi kredilerinin anapara, faiz veya ferilerine ilişkin ödemelerini aksatanların bu aftan yararlanabileceklerini bildirdi.

Yakar, ‘’Ticari faaliyette bulunan veya bulunmayan gerçek kişilerin, kredi müşterilerinin karşılıksız çıkan çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarını zamanında ödeyemedikleri için Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezine bildirilen kişiler, kredi müşterileri, söz konusu borçlarını düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içinde tamamını ödemeleri veya yeniden yapılandırmaları halinde geçmiş ödeme performanslarına ilişkin olumsuz kayıtlar dikkate alınmayabilecek’’ dedi.

Yakar, kredi kuruluşları ve finansal kuruluşların bu kapsamda mevcut kredileri yeniden yapılandırması veya yeni kredi kullandırılması, bu kuruluşlara hukuki ve cezai sorumluluk doğurmayacağını da sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ